Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Badminton

Historie a obliba badmintonu

Badminton má své kořeny v Indii, kde byl původně známý jako "poona". Tato hra byla oblíbená mezi důstojníky britské armády, kteří v 19. století pobývali v Indii. Hra spočívala v odbíjení košíčku pomocí speciálních rukavic a v roce 1873 bylo navrženo nahradit rukavice raketami. Hra byla brzy přenesena do Anglie, kde si získala oblibu mezi aristokracií. O pouhých 20 let později byl v Gloucestershire založen první badmintonový klub a v roce 1934 byla založena Světová badmintonová federace (BWF).

Tento raketový sport je v současné době stále populárnější. V Asii je považován za národní sport v zemích, jako je Čína, Indonésie a Malajsie, a získává si stále více příznivců v Evropě a Severní Americe.

Pravidla badmintonu

Badminton je hra pro dva nebo čtyři hráče. Ve dvouhře hrají dva hráči a ve čtyřhře dva týmy po dvou hráčích.

Hra začíná podáním jednoho z hráčů nebo jednoho z týmů na kříž kurtu. Servis musí být proveden z prostoru pro podání a košíček musí přeletět přes síť do hracího prostoru soupeře. Hráč nebo tým, který získal poslední bod, má servis. Během výměny musí hráči dostat košíček přes síť dříve, než spadne na zem, to lze provést pouze jedním odrazem.

Síť rozděluje hřiště na dvě stejné poloviny a je zavěšena ve výšce 155 cm na krajích a 152 cm uprostřed. Rozměry badmintonového hřiště jsou 13,40 × 6,10 metru.

Pokud jde o bodování, hraje se na dva vítězné sety do 21 bodů. Za stavu 1:1 na sety se hraje třetí set do 21 bodů. Při skóre 20:20 se hraje do dvou bodů, ale pokud je stav 29:29, vyhrává set ten nebo ta dvojice, která získá 30. bod.

Co potřebujete k hraní badmintonu?

K badmintonu potřebujete především raketu a košíček. Bez těchto dvou předmětů není možné začít hrát. Vyplatí se také pořídit si dobrou sálovou obuv, která stabilizuje kotník. Nezbytné bude také sportovní a pohodlné oblečení. Kromě toho se můžeme vybavit potítky nebo čelenkami a ručníkem.

Jakou badmintonovou raketu vybrat?

V nabídce jsou badmintonové rakety pro začátečníky, mírně pokročilé i profesionální hráče. Při výběru vlastní rakety věnujte pozornost parametrům, jako je tvar hlavy, tuhost, hmotnost, velikost rukojeti, vyvážení a materiál. Maximální délka badmintonové rakety je 68 cm a šířka 23 cm.

Hráči, kteří s badmintonem začínají, by měli volit pružné nebo středně pružné rakety s nižší hmotností. To pomůže k rychlejšímu švihu a lepší ovladatelnosti. Rozhodně se vyplatí zvolit raketu z grafitu nebo grafitového kompozitu, protože jsou na rozdíl od hliníkových raket pohodlnější a odolnější.

Pokročilí hráči si vybírají rakety, které vyhovují jejich stylu hry, ale vždy jsou vyrobeny z nejlepšího grafitového materiálu. Hráč, který dává přednost agresivní hře, si vybere tuhou raketu s vyvážením na hlavě - takové vlastnosti zajišťují silnější úder. Defenzivní hráč zvolí pružný rám s vyvážením na rukojeti pro lepší manévrovatelnost.

Badmintonové košíčky

Existují dva typy badmintonových košíčků - péřové a syntetické (nylonové). Péřové košíčky, které se používají na turnajích, se vyznačují velmi předvídatelnou a stabilní dráhou letu. Nylonové košíčky mají slabší výkon, ale jsou levnější a mají větší trvanlivost. Oba typy košíčků se vyrábějí v různých rychlostech. Při nižších teplotách bychom měli volit rychlejší košíčky a při teplejším počasí pomalejší.

Badmintonová obuv - jakou vybrat?

Při tomto sportu se setkáváme s rychlými starty, brzděním, zatáčkami a skoky, takže badmintonová obuv by měla mít především dostatečné tlumení. Kromě toho musí opora chodidla a kotníku zajišťovat správnou stabilitu, aby se předešlo zraněním a přetížení. Badmintonová obuv by také měla být lehká, aby se hráč mohl rychle pohybovat. Máme spoustu modelů badmintonové obuvi, které splní očekávání i těch nejnáročnějších hráčů.

Příslušenství pro badminton

Hledáte příslušenství pro badminton? Jste na správném místě. Nabízíme široký sortiment badmintonového příslušenství včetně badmintonových výpletů, tašek, overgripů a základních gripů, čelenek a ručníků.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.