Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Gosen OG-SHEEP Mono CX - Bílý

199 Kč
Kód výrobce: TS440-W
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 48h
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 3 ks 189 Kč
199 Kč Gosen OG-SHEEP Mono CX - Bílý
    ST64067.2
Doporučené produkty
Tenisový výplet Toalson Profocus (13 m) - Modrý

Tenisový výplet
Toalson Profocus (13 m) - Modrý

239 Kč
229 Kč
Ušetříte 4%
Tenisový výplet Toalson Profocus (13 m) - Černý

Tenisový výplet
Toalson Profocus (13 m) - Černý

239 Kč
229 Kč
Ušetříte 4%
AKCE
Tenisový výplet Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný
Tenisový výplet Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný

Tenisový výplet
Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný

379 Kč
289 Kč
Ušetříte 24%
Tenisový výplet Polyfibre Grip Spider (12,2 m) - Zelený

Tenisový výplet
Polyfibre Grip Spider (12,2 m) - Zelený

279 Kč
229 Kč
Ušetříte 18%
Tenisový výplet Tecnifibre Razor Soft (12m) - Zelený

Tenisový výplet
Tecnifibre Razor Soft (12m) - Zelený

479 Kč
269 Kč
Ušetříte 44%
Gosen OG-SHEEP Mono CX - bílá: Zlepšete svůj tenisový zážitek Vyzkoušejte dokonalou kombinaci...více

Gosen OG-SHEEP Mono CX - bílá: Zlepšete svůj tenisový zážitek

Vyzkoušejte dokonalou kombinaci pokročilé konstrukce a špičkového výkonu s výpletem Gosen OG-SHEEP Mono CX, která je nyní k dispozici v neotřelém bílém odstínu. Tato revoluční tenisová struna je navržena tak, aby nabízela bezkonkurenční dokonalost na tenisovém kurtu, a kombinuje špičkové materiály a inovativní konstrukční prvky, které vám pomohou pozvednout vaši hru na profesionální úroveň.

Špičková konstrukce a design

Tenisová struna Gosen OG-SHEEP Mono CX má nylonové monofilní jádro obalené robustními polyamidovými vlákny. Společně zachovávají optimální pružnost a zároveň poskytují vysokou úroveň odolnosti, a proto obstojí i při dlouhodobém používání a výkonné hře. Kromě pevnosti a dlouhé životnosti zajišťuje monofilní struktura hladký a konzistentní výkon podávaný během každého úderu.

Špičkový výkon

Tenisová struna Gosen OG-SHEEP Mono CX je navržena pro vášnivé hráče a není to jen obyčejná tenisová struna. Je to důkaz kontroly a přesnosti. Polyamidový materiál spolu s jedinečnou strukturou monofilamentu zajišťuje výjimečnou rotaci a přesnost. Kromě toho tenisová struna nabízí robustní odolnost, která vám umožní uvolnit na kurtu svou sílu s minimálním opotřebením.

Produktové číslo: ST64067.2
Kód produktu: TS440-W
Barva: Bílý
Průměr strun: 12,2
Profil struny: měkký
Struktura: monofilament
Materiál: polyamid
Vlastnosti: pevnost, rotace
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.