Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Polyfibre Fire Rage Ribbed (12,2 m) - Oranžový

259 Kč

Doporučená prodejní cena

219 Kč Ušetříte 15 %
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 48h
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 3 ks 209 Kč
219 Kč Polyfibre Fire Rage Ribbed (12,2 m) - Oranžový
    ST70027.1
Doporučené produkty
AKCE
Tenisový výplet Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný
Tenisový výplet Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný

Tenisový výplet
Luxilon ECO Rough 125 (12,2m) - Stříbrný

379 Kč
289 Kč
Ušetříte 24%
AKCE
Tenisový výplet Babolat RPM Hurricane (12 m) - Bílý
Tenisový výplet Babolat RPM Hurricane (12 m) - Bílý

Tenisový výplet
Babolat RPM Hurricane (12 m) - Bílý

429 Kč
319 Kč
Ušetříte 26%
Tenisový výplet Tecnifibre Razor Soft (12m) - Zelený

Tenisový výplet
Tecnifibre Razor Soft (12m) - Zelený

479 Kč
269 Kč
Ušetříte 44%
Tenisový výplet MSV PolyNyKing (12 m) - Přírodní

Tenisový výplet
MSV PolyNyKing (12 m) - Přírodní

369 Kč
309 Kč
Ušetříte 16%
Tenisový výplet Pacific Power Tech Hybrid (13 m)

Tenisový výplet
Pacific Power Tech Hybrid (13 m)

339 Kč
299 Kč
Ušetříte 12%
Zažijte sílu s žebrovanou tenisovou strunou Polyfibre Fire Rage - oranžová Špičkové tenisové...více

Zažijte sílu s žebrovanou tenisovou strunou Polyfibre Fire Rage - oranžová

Špičkové tenisové struny pro maximální výkon

Představujeme vám tenisovou strunu Polyfibre Fire Rage Ribbed, která je prvotřídní kvality a zaručeně pozvedne vaši hru na kurtu. Tyto zářivě oranžové tenisové struny, hrdě vyrobené v Německu, jsou určeny pro hráče, kteří vyžadují jen to nejlepší. Křupavé, silné a tvrdohlavě odolné struny Polyfibre Fire Rage Ribbed jsou příslibem výkonu.

Fenomenální kontrola spinu

Jednou z výrazných vlastností strun Polyfibre Fire Rage Ribbed je jejich bezkonkurenční kontrola spinu. Jedinečná konstrukce struny umožňuje maximální přilnavost míčku k povrchu struny, což zvyšuje vaši schopnost intenzivně točit míček. Skutečná změna hry pro hráče, kteří rádi manipulují se svými údery.

Stabilní a odolná

Tyto tenisové struny se mohou pochlubit standardizovaným rozložením molekul a povrchovou úpravou Corona, která zvyšuje stabilitu povrchu a zajišťuje konzistentní výkon za různých podmínek na kurtu. Struny Polyfibre Fire Rage Ribbed si zachovávají své vlastnosti po delší dobu a poskytují vám stabilní kontrolu a dynamiku.

Produktové číslo: ST70027.1
Barva: Oranžový
Průměr strun: 12,2
Profil struny: upravený profil
Struktura: monofilament
Materiál: polyethylen
Vlastnosti: kontrola, dynamický, pevnost, rotace
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.