Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Kirschbaum Pro Line No. II (200 m) - black

2 549 Kč

Doporučená prodejní cena

2 259 Kč Ušetříte 11 %
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 24h
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 2 ks 2 109 Kč
2 259 Kč Kirschbaum Pro Line No. II (200 m) - black
    ST14800.1
Doporučené produkty
Tenisový výplet Kirschbaum Max. Power (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Max. Power (200 m)

3 169 Kč
2 829 Kč
Ušetříte 11%
Tenisový výplet Kirschbaum Gut Feeling (110 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Gut Feeling (110 m)

3 399 Kč
3 109 Kč
Ušetříte 9%
Tenisový výplet Kirschbaum Max. Power Rough (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Max. Power Rough (200 m)

3 169 Kč
2 939 Kč
Ušetříte 7%
Tenisový výplet Kirschbaum Flash (200 m) - orange

Tenisový výplet
Kirschbaum Flash (200 m) - orange

3 679 Kč
3 339 Kč
Ušetříte 9%
Kirschbaum Pro Line No. II (200 m) - černá Zažijte nepřekonatelnou kontrolu, spin a sílu na...více

Kirschbaum Pro Line No. II (200 m) - černá

Zažijte nepřekonatelnou kontrolu, spin a sílu na kurtu s tenisovou strunou Kirschbaum Pro Line No. II. Tato vysoce kvalitní tenisová struna, která je nyní k dispozici v impozantní černé barvě, zajišťuje skvěle pružnou a dynamickou hru. Díky stálému pohodlí a zdravému pocitu je tato tenisová struna dokonalou kombinací výkonu a trvanlivosti.

Vynikající kontrola, síla a pohodlí

Kirschbaum Pro Line No. II je ideálním představitelem technologického pokroku ve světě tenisu. Je navržena s jedinečnou směsí monofilní struktury a nabízí nesrovnatelnou míru kontroly, síly a spinu. Tato 200metrová struna v sobě spojuje několik atributů, jako je znatelný pocit pohodlí a špičková dynamika při každém úderu.

Strukturální vlastnosti

Tato tenisová struna se může pochlubit monovláknovou strukturou, která poskytuje tři hlavní výhody: sílu, odolnost a lepší odezvu. Pro Line No. II je známá svým vynikajícím komfortem a působivou odolností proti opotřebení, což zvyšuje nejen váš výkon na kurtu, ale také životnost vašeho profesionálního tenisového vybavení.

Dlouhodobý výkon

Díky hladkému profilu a výjimečné odolnosti zajišťuje teniska Kirschbaum Pro Line No. II dlouhotrvající výkon, který obstojí i při té nejintenzivnější hře. Díky svým vynikajícím rotačním vlastnostem a optimální pružnosti je preferovanou volbou pro hráče, kteří nechtějí dělat kompromisy v kvalitě nebo výkonu.

Produktové číslo: ST14800.1
Průměr strun: 200
Profil struny: měkký
Struktura: monofilament
Materiál: Ko-polyester
Vlastnosti: kontrola komfortní dynamický cit pevnost rotace
Hlavní barva: černá
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.