Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - black

Tenisový výplet MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - black
2 429 Kč

Doporučená prodejní cena

2 399 Kč Ušetříte 1 %
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 24h
varianty:
Tenisový výplet MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - white
MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - white
Tenisový výplet MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - red
MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - red
více
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 2 ks 2 239 Kč
2 399 Kč MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - black
    ST14938.1
Doporučené produkty
Tenisový výplet MSV Focus Hex Ultra (200 m) - white

Tenisový výplet
MSV Focus Hex Ultra (200 m) - white

2 659 Kč
2 619 Kč
Ušetříte 2%
Tenisový výplet MSV Multi Q10 (200 m) - white

Tenisový výplet
MSV Multi Q10 (200 m) - white

 
3 319 Kč
 
AKCE
Tenisový výplet MSV Soft Control (200 m) - natural

Tenisový výplet
MSV Soft Control (200 m) - natural

3 959 Kč
3 539 Kč
Ušetříte 11%
Tenisový výplet MSV Focus Hex Ultra (200 m) - neon yellow

Tenisový výplet
MSV Focus Hex Ultra (200 m) - neon yellow

2 659 Kč
2 619 Kč
Ušetříte 2%
Tenisová struna MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - černá Tenisová struna MSV Focus Hex Plus 38...více

Tenisová struna MSV Focus Hex Plus 38 (200 m) - černá

Tenisová struna MSV Focus Hex Plus 38 nabízí obrovský výkonnostní skok a o 38 % vyšší flexibilitu ve srovnání se strunou MSV Focus Hex. To zajišťuje optimální pohodlí, dynamickou hru, lepší spin a výjimečnou kontrolu, takže je ideální volbou pro hráče s tvrdými údery.

Vynikající kvalita materiálu

Výplet MSV Focus Hex Plus 38 je vyroben z vysoce kvalitního kopolyesterového materiálu, který mu poskytuje pozoruhodnou pevnost a odolnost. Šestihranný profil struny umožňuje větší interakci s míčem, čímž zlepšuje rotaci a směrovou kontrolu.

Vynikající délka 200 metrů

Jedno balení tenisové struny MSV Focus Hex Plus 38 poskytuje obrovskou délku 200 metrů. Díky tomu můžete s jedním balením navléknout více raket, což z ní činí cenově výhodnou volbu pro pravidelné hráče.

Výrazná černá povrchová úprava

Dominance na kurtu ještě nikdy nebyla tak stylová! Tenisová struna má nápadný černý odstín, který nejen dodává na vizuální přitažlivosti, ale také doplňuje jakoukoli barvu rakety.

Inovativní a dynamický tenisový zážitek

Stručně řečeno, raketa MSV Focus Hex Plus 38 je vynikající volbou pro jedince, kteří ve své hře hledají rovnováhu mezi kontrolou, silou, odolností a spinem. Proměňte svou hru s touto inovativní tenisovou strunovou jednotkou již nyní.

Produktové číslo: ST14938.1
Průměr strun: 200
Profil struny: šestiúhelníkový
Struktura: monofilament
Materiál: Ko-polyester
Vlastnosti: kontrola dynamický pevnost rotace
Hlavní barva: černá
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.