Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet MSV PolyNyKing (200 m) - natural

AKCE
Tenisový výplet MSV PolyNyKing (200 m) - natural
2 979 Kč
Poslední nejnižší cena:
2 949 Kč (+1%)

Nejnižší cena tohoto produktu za posledních 30 dní před aktuálním snížením.

Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 24h
2 979 Kč MSV PolyNyKing (200 m) - natural
    ST14966.1
Doporučené produkty
Tenisový výplet MSV Soft Touch (200 m) - black

Tenisový výplet
MSV Soft Touch (200 m) - black

4 949 Kč
3 959 Kč
Ušetříte 20%
Tenisový výplet MSV Multi Q10 (200 m) - white

Tenisový výplet
MSV Multi Q10 (200 m) - white

4 169 Kč
3 319 Kč
Ušetříte 20%
Tenisový výplet MSV Soft Control (200 m) - natural

Tenisový výplet
MSV Soft Control (200 m) - natural

4 949 Kč
3 539 Kč
Ušetříte 28%
Tenisový výplet MSV Soft Touch (200 m) - natural

Tenisový výplet
MSV Soft Touch (200 m) - natural

4 949 Kč
3 959 Kč
Ušetříte 20%
Tenisové struny MSV PolyNyKing (200 m) - Natural Dopřejte si tenisový zážitek, který změní...více

Tenisové struny MSV PolyNyKing (200 m) - Natural

Dopřejte si tenisový zážitek, který změní hru, s tenisovými strunami MSV PolyNyKing! Tyto struny prémiové kvality bez problémů kombinují odolnost, kontrolu a tolik žádaný pocit pohodlí na tenisovém kurtu. Poskytují vynikající pohodlí spolu s výjimečným citem, takže se stanou vaším dokonalým partnerem v každém soutěžním zápase nebo přátelském utkání.

Vynikající směs tkanin

Tenisové struny MSV PolyNyKing se mohou pochlubit jedinečnou směsí vysoce kvalitních nylonových vláken stočených s polyesterovými vlákny, která jsou chráněna silnou polyuretanovou vrstvou. Tato výjimečná fúze zajišťuje nejen maximální odolnost, ale slibuje také bezkonkurenční pružnost a kraluje ve své třídě. Tato působivá pružnost zvyšuje životnost a odolává opotřebení bez ohledu na to, jak intenzivní je vaše hra.

Maximální pohodlí a kontrola

Pečlivě navrženo pro ty, kteří touží po bezvadně pohodlné struně s vynikajícím citem. Tenisové struny MSV PolyNyKing posunou vaši hru na vyšší úroveň díky svému prvotřídnímu hmatovému vnímání a kontrole. Tyto struny slibují vynikající přesnost a konzistenci při každém švihu a nabízejí vám úchop, který je přesně takový, jaký cítíte.

Ideální jako hybridní kombinace

Tyto struny slouží ideálně jako horizontální struny v hybridní kombinaci. Syntézou toho nejlepšího z obou světů poskytují požadovaný spin, kontrolu a sílu, čímž zajišťují optimální výkon a úderovou převahu nad soupeřem.

Produktové číslo: ST14966.1
Průměr strun: 200
Profil struny: měkký
Struktura: multifilament
Materiál: Ko-polyester nylon
Vlastnosti: kontrola komfortní cit
Hlavní barva: přírodní
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.