Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Yonex Poly Tour Pro (12 m) - Modrý

279 Kč

Doporučená prodejní cena

259 Kč Ušetříte 7 %
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 48h
varianty:
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Pro (12 m)
Yonex Poly Tour Pro (12 m)
více
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 3 ks 249 Kč
259 Kč Yonex Poly Tour Pro (12 m) - Modrý
    ST69178.1
Doporučené produkty
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Mátový

Tenisový výplet
Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Mátový

409 Kč
369 Kč
Ušetříte 10%
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Strike (12 m) - Černý

Tenisový výplet
Yonex Poly Tour Strike (12 m) - Černý

419 Kč
379 Kč
Ušetříte 10%
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Bílý

Tenisový výplet
Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Bílý

409 Kč
369 Kč
Ušetříte 10%
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Fialový

Tenisový výplet
Yonex Poly Tour Rev (12 m) - Fialový

409 Kč
369 Kč
Ušetříte 10%
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Strike (12 m) - Šedý

Tenisový výplet
Yonex Poly Tour Strike (12 m) - Šedý

419 Kč
379 Kč
Ušetříte 10%
Yonex Poly Tour Pro (12 m) - modrá: Špičková tenisová struna pro šampiony Odhalte svůj plný...více

Yonex Poly Tour Pro (12 m) - modrá: Špičková tenisová struna pro šampiony

Odhalte svůj plný potenciál na tenisovém kurtu díky strunám Yonex Poly Tour Pro. Tato 12m modrá polyesterová struna kombinuje odolnost, kontrolu, pohodlí a dynamiku a vytváří dokonalou kombinaci pro bezkonkurenční hratelnost.

Inovativní konstrukce

Tato struna s monofilní strukturou, proslulá svou bezkonkurenční kvalitou, je vyrobena s použitím kopolyesteru, což vám pomůže získat náskok před soupeři. Její hladký profil přispívá k působivé odolnosti a zajišťuje dlouhotrvající výkon.

Oblíbená u profesionálů

Tuto strunu si vybrala mezinárodní tenisová hvězda Maria Kirilenko, což dokazuje její vysokou úroveň a design zaměřený na výkon. Struny Yonex Poly Tour Pro poskytují vynikající kontrolu a pohodlný pocit, chrání zápěstí, loket a rameno tenisty.

Oceněný výkon

Není žádným překvapením, že tenisový míč Yonex Poly Tour Pro 125 s variantami velikosti 1,25, 1,30 a 1,20 mm byl oceněn renomovanou organizací Stringforum/Saitenforum. Se skvělými recenzemi za kontrolu, cit, udržení napětí, dynamiku a výdrž se umístila na 1. místě s pozoruhodnými 1376 body z 994 možných.

Produktové číslo: ST69178.1
Barva: Modrý
Průměr strun: 12
Profil struny: měkký
Struktura: monofilament
Materiál: Ko-polyester
Vlastnosti: kontrola, komfortní, dynamický, udržování napětí, cit, pevnost
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.