Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Fialový

5 489 Kč

Doporučená prodejní cena

4 869 Kč Ušetříte 11 %
Kód výrobce: PTR125-2-29G21
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Tento produkt zahrnuje dopravu zdarma
Expedujeme do 48h
varianty:
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Bílý
Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Bílý
Tenisový výplet Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Oranžový
Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Oranžový
více
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 2 ks 4 529 Kč
4 869 Kč Yonex Poly Tour Rev (200 m) - Fialový
    ST80231.1
Tenisové struny Yonex Poly Tour Rev (200 m) - fialové Splňte si své tenisové touhy s Yonex...více

Tenisové struny Yonex Poly Tour Rev (200 m) - fialové

Splňte si své tenisové touhy s Yonex Poly Tour Rev - hody technologií, citu, síly a pohodlí, které nově definují celý tenisový zážitek. Tato 200m tenisová struna je jednou z vlajkových lodí řady Yonex a poskytuje mimořádnou kontrolu a sílu úderu zabalenou do zářivého fialového odstínu.

Vynikající kvalita a design

Sada tenisových strun Yonex Poly Tour Rev je monofilamentní kopolyesterová sada, která se může pochlubit osmistrannou strukturou, jež zajišťuje výjimečnou přilnavost k míči a zesiluje tak spinový potenciál. Průměr strun se pohybuje od 1,20 mm, 1,25 mm do 1,30 mm, čímž se přizpůsobuje různým herním stylům a jedinečným preferencím hráčů.

Revoluční technologie Silicone Oil Infusion (SIF)

Jedinečná výhoda této struny spočívá v technologii Silicone Oil Infusion (SIF). Tato inovativní implementace dodává strunám Yonex Poly Tour Rev bezkonkurenční trvanlivost a schopnost hrát bohatě se spinem.

Pohodlí a prevence zranění

Mezitím se jeho konstrukce zaměřuje na poskytování pohodlí na vysoké úrovni a minimalizaci negativních dopadů na lokty, zápěstí a ramena, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kterým záleží na dlouhodobém zdraví a prevenci zranění.

Optimální pocit a dokonalý výkon

Tento systém strun je vhodný pro hráče všech úrovní a poskytuje vynikající cit a bezchybný výkon, což osloví ty, kteří touží po pevném kontaktu a spolehlivém výkonu. Yonex Poly Tour Rev nejen účinně udržuje napětí, ale také vyzdvihuje dynamický charakter, který se přizpůsobí každému úderu.

Produktové číslo: ST80231.1
Kód produktu: PTR125-2-29G21
Barva: Fialový
Průměr strun: 200
Profil struny: osmiúhelníkový
Struktura: monofilament
Materiál: Ko-polyester
Vlastnosti: komfortní, dynamický, udržování napětí, cit, rotace
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.