Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)

1 699 Kč

Doporučená prodejní cena

1 469 Kč Ušetříte 14 %
Kód výrobce: 281311-GD
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 48h
varianty:
Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)
Head Synthetic Gut (200 m)
Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)
Head Synthetic Gut (200 m)
Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)
Head Synthetic Gut (200 m)
Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)
Head Synthetic Gut (200 m)
Tenisový výplet Head Synthetic Gut (200 m)
Head Synthetic Gut (200 m)
více
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 2 ks 1 369 Kč
1 469 Kč Head Synthetic Gut (200 m)
    ST83693.1
Doporučené produkty
AKCE
Tenisový výplet Head Sonic Pro (200 m)

Tenisový výplet
Head Sonic Pro (200 m)

2 609 Kč
1 819 Kč
Ušetříte 30%
AKCE
Tenisový výplet Head Sonic Pro (200 m)

Tenisový výplet
Head Sonic Pro (200 m)

2 609 Kč
1 819 Kč
Ušetříte 30%
% SLEVA %
Tenisový výplet Head HAWK Rough (120 m)

Tenisový výplet
Head HAWK Rough (120 m)

2 839 Kč
1 699 Kč
Ušetříte 40%
Představujeme Head Synthetic Gut (200 m) - zlaté Ponořte se do říše síly, kontroly a...více

Představujeme Head Synthetic Gut (200 m) - zlaté

Ponořte se do říše síly, kontroly a vynikajícího pohodlí s našimi tenisovými strunami Head Synthetic Gut prémiové kvality. Tato 200 metrů dlouhá, zlatě lesklá struna kombinuje sílu a pohodlí v jednom balení a je vytvořena speciálně pro všestranné a univerzální hráče. S touto strunou ve své výbavě budete připraveni přehrát soupeře v jakýkoli den.

Kvalitní materiál pro špičkový výkon

Naše struna Head Synthetic Gut je vyrobena z vysoce kvalitního polyamidu, který slibuje trvanlivost a odolnost. Struna má robustní jádro obalené měkkým, vícevláknovým povrchem snižujícím tření. Tato jedinečná směs nabízí neuvěřitelnou sílu při zachování kontroly, což vede k přesnému provádění úderů bez ohledu na intenzitu hry.

Výběr velikosti

Struna vychází vstříc potřebám různých hráčů a dodává se ve dvou rozměrech - 1,25 mm a 1,30 mm. Tyto rozměry pomáhají optimalizovat výkon na základě individuálního stylu hráče a zároveň zajišťují, že si struna zachová své vynikající herní vlastnosti po dlouhou dobu.

Optimalizováno pro kontrolu a dynamiku

Naše tenisové struny Head Synthetic Gut z uznávané řady Power nabízejí obrovskou pružnost, která se promítá do nepředvídatelné úrovně výkonu. Zažijte vynikající kombinaci uvědomění, kontroly, pohodlí a síly při každém úderu. Hladký profil ještě více umocňuje zážitek ze hry a umožňuje bezproblémové provádění dynamických, rychlých her.

Produktové číslo: ST83693.1
Kód produktu: 281311-GD
Barva: Zlatý
Průměr strun: 200
Profil struny: měkký
Struktura: jádro s tlumící zónou
Materiál: polyamid
Vlastnosti: kontrola, komfortní, dynamický, cit
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.