Doprava zdarma od 3099 Kč
Doprava zdarma od 3099 Kč
 Vrácení 30 dní
Vrácení 30 dní
Přes 17 000 produktů
Přes 17 000 produktů

Tenisový výplet Kirschbaum Pro Line No. II Evolution (200 m)

2 259 Kč

Doporučená prodejní cena

2 089 Kč Ušetříte 8 %
Nakupujte a šetřete s
věrnostním programem
Expedujeme do 48h
MULTI-ART:
Počet Cena za ks
Od 2 ks 1 949 Kč
2 089 Kč Kirschbaum Pro Line No. II Evolution (200 m)
    ST14796.1
Doporučené produkty
Tenisový výplet Kirschbaum Black Shark (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Black Shark (200 m)

2 549 Kč
2 379 Kč
Ušetříte 7%
Tenisový výplet Kirschbaum Max. Power (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Max. Power (200 m)

3 169 Kč
2 829 Kč
Ušetříte 11%
Tenisový výplet Kirschbaum Pro Line Rough (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Pro Line Rough (200 m)

2 549 Kč
2 259 Kč
Ušetříte 11%
Tenisový výplet Kirschbaum Max. Power Rough (200 m)

Tenisový výplet
Kirschbaum Max. Power Rough (200 m)

3 169 Kč
2 939 Kč
Ušetříte 7%
Kirschbaum Pro Line No. II Evolution (200 m) Zůstaňte ve hře s Kirschbaum Pro Line No. II...více

Kirschbaum Pro Line No. II Evolution (200 m)

Zůstaňte ve hře s Kirschbaum Pro Line No. II Evolution - vrcholem vývoje tenisových strun. Tato jedinečná tenisová struna je výsledkem více než dvacetiletých zkušeností společnosti Kirschbaum s výrobou polymerových strun, jako je Touch Turbo. Pro Line Evolution je přepracovaná verze velmi oblíbené Pro Line II, určená pro hráče, kteří hledají dokonalou kombinaci dynamiky a kontroly míče.

Struktura a vlastnosti

Jako monovláknová kopolyesterová tenisová struna poskytuje Pro Line č. II Evolution hráčům mimořádnou citlivost, kontrolu nad míčem a pohodlí. Díky svým dynamickým vlastnostem nabízí vynikající odolnost, zvyšuje výkonnost a zajišťuje delší životnost.

Profil a délka

Tato struna se může pochlubit elegantním hladkým profilem, který je vyladěn tak, aby zesílil kontakt mezi raketou a míčkem a poskytoval výjimečnou kontrolu. Díky délce řetězce až 200 m nabízí dostatečné množství strun pro vícenásobné navlékání raket.

Typ výrobku

Pro Line No. II Evolution je ukázkovým příkladem inovativních tenisových strun Kirschbaum. Utváří způsob, jakým by měla tenisová struna fungovat, a klade si za cíl splnit vysoké nároky profesionálních hráčů i taktních amatérů, kteří hledají na kurtu výrazné výhody. Přijměte novou úroveň výkonu s Kirschbaum Pro Line No. II Evolution a nechte své dovednosti rozvinout do nevídaných výšin.

Produktové číslo: ST14796.1
Průměr strun: 200
Profil struny: měkký
Struktura: monofilament
Materiál: Ko-polyester
Vlastnosti: kontrola, komfortní, dynamický, cit, pevnost
Hlavní barva: modrá
V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a...více
Jak vybrat tenisový výplet

V tenisovém světě se říká, že motorem rakety je výplet. Je v tom hodně pravdy. Typ výpletu a síla měřená v kilogramech (v rozmezí cca 20-30 kg), kterou jsou výplety vypleteny, do značné míry určí, jak bude raketa hrát. V dnešní době je většina nových raket bez výpletu. Každý tenista by si totiž měl vybrat výplet a sílu, jakou má být výplet napínán, podle vlastních preferencí. Velmi často se doporučuje po zakoupení tovární struny (pokud je raketa má) vyměnit za nové, protože síla, kterou jsou struny vypleteny v továrně (a doba, která od té doby uplynula) může způsobit, že i přes výběr správné rakety pro hráčské dovednosti, nebude fungovat dobře. Při výběru struny je nutné se řídit její pružností a tloušťkou. Sílu, kterou by měly být rakety vypleteny, obvykle udává výrobce. To závisí především na odolnosti rámu rakety. Struny by měly být často a pravidelně vyměňovány. Četnost výměny výpletu závisí především na síle, s jakou hráč hraje, intenzitě hry, tloušťce výpletu, typu míčků (těžké míčky způsobují rychlejší praskání výpletu), náhodnosti (údery blízko rakety rámu), vlhkosti výpletu (přírodní struny ze zvířecích střev jsou zvláště náchylné k praskání). Obvykle by měly být struny vyměněny alespoň jednou ročně, i když nejsou poškozené. Je to dáno tím, že v důsledku času ztrácejí některé ze svých vlastností (hlavně elasticitu). Díky změnám teplot, ve kterých se nachází, a neustálém napětí, které během hry výrazně klesá. Nesnažíme se vybrat výplet vhodný pro raketu. Výplet vybíráme především podle stylu hry a vašich preferencí.

Typy strun

Existují různé typy strun v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a způsobu jejich konstrukce. Z hlediska použitých materiálů rozeznáváme nejméně pohodlné tzv. „dráty“, pohodlnější struny, měkké (polyesterové struny), syntetické. Mezi nejpohodlnější, ale také velmi drahé, řadíme přírodní výplety, které jsou zároveň nejméně odolné. Z konstrukčního hlediska rozlišujeme monofilní a multifilamentové struny (vícevláknové - velmi pohodlné s dobrou odolností, hratelností). Mezi těmito extrémy existují různé variace: od jádra s jednotnou vrstvou, s vícenásobnou vrstvou s dodatečně tvarovaným vnějším povrchem, až po použití různých materiálů v jedné struně.

Napětí struny

Napnutí struny je důležité z hlediska kontroly a síly úderu, pružnosti a trvanlivosti struny. Snížením napětí struny bude struna lépe absorbovat vibrace a stane se pružnější. Vzniká „trampolínový efekt“, který zároveň zvyšuje sílu úderu a snižuje kontrolu. Zvyšující se napětí způsobuje opačné reakce.

 

Průměr struny

Průměr struny ovlivňuje zejména pevnost a pružnost struny. Udává se v milimetrech a pohybuje se mezi 1,1 a 1,4 mm.

Vlastnosti struny díky tloušťce:

1. Čím tlustší struna, tím větší úsilí musíte vynaložit, na úkor síly, kontroly, citu a pohodlí.

2. Tenčí struna poskytuje lepší komfort, pocit při hře, kontrolu, pohlcuje negativní vibrace a sílu nárazu.

Hráči, kteří hrají s velkým spinem (rotací), by měli používat tenčí struny, protože čím tenčí struna, tím snazší je rotace míče. Je třeba zmínit, že při výběru tloušťky struny je třeba zvážit hustotu strun v raketě (vzor struny), protože s více strunami budou lepší struny tenčí.

Hratelnost a odolnost výpletu.

Mnoho výrobců používá označení hratelnost a odolnost struny. Bohužel - čím je struna "hratelnější" (pružnější, pohodlnější, s dobrou dynamikou), tím je méně odolná. Největší trvanlivost mají monolitické tlusté "dráty". Největší „hratelnost“ mají tenké multifilamentové a přírodní struny. Všechny struny aktuálně dostupné na trhu jsou kombinací těchto dvou parametrů a zároveň kompromisem mezi hratelností a odolností. Na trhu neexistuje žádná struna, která by byla kompletní z hlediska hratelnosti a odolnosti.

Pravidla, která je třeba dodržovat při vyplétání

1. Tenčí struny usnadňují rotace.

2. Měkčí struny absorbují vibrace lépe než tvrdé struny.

3. Tenčí nebo pružnější struny vám zajistí rychlejší míč.

4. S více strunami budou lepší tenčí struny.

5. Pro menší hlavy je lepší volit tenčí struny.

6. S tvrdým rámem nejsou vhodné velmi tvrdé a tlusté struny.

7. Hrubé (vroubkované) struny dávají míči větší rotaci.

8. Tvrdá, jednovláknová struna zvyšuje odolnost.

9. Vícevláknové struny jsou pohodlnější, ale méně odolné.

10. Pružná struna poskytuje lepší zrychlení než tvrdá struna.

11. Hustý vzor výpletu (např. 18/20) zvýší naši kontrolu, ale sníží dynamiku úderu a rotaci.

12. Řidší vzory výpletu (např. 16/19) zvýší dynamiku, sílu úderu a rotaci míče, ale za cenu nižší kontroly.

13. Větší hlava rakety pomůže zvýšit dynamiku a rotaci míčku za cenu kontroly nad ním.

14. Větší napětí struny dává větší kontrolu nad míčem, ale snižuje sílu, dynamiku a rotaci. Vyšší napětí struny také snižuje herní komfort.

15. Slabší napětí struny snižuje kontrolu nad míčem. Místo toho získáme lepší dynamiku a rotaci, protože míček je na výpletu delší dobu a více se „zakousne“ do rakety.

16. Tenčí struna bude mít pozitivní vliv na zdraví hráčů, protože pohltí více vibrací. Tenká struna má však nízkou životnost.

17. Silnější výplet zvýší odolnost.

18. Pružnější vypletení nám pomůže dosáhnout většího herního komfortu, důležitého pro lidi s  „tenisovým s loktem“ nebo s bolavým ramenem. Dosáhneme také větší dynamiky a rotace, ale za cenu horší trvanlivosti struny.

19. Tuhé napnutí struny vám umožní dosáhnout větší trvanlivosti na úkor dynamiky a komfortu hry.

Objednávku zadáváte jménem společnosti registrované v EU, takže v našem obchodě jsou ceny za vaši objednávku zobrazeny bez DPH. Po provedení objednávky obdržíte spolu se zbožím fakturu s 0% DPH.